Derty Serwis to specjalistyczna firma świadcząca usługi odgrzybiania likwidacji wilgoci i osuszania

piątek, 16 marca 2012

Odgrzybianie piwnic Warszawa


 Piwnica / suterena jest specyficznym miejscem w budynku – często zdarza się, że jest pozbawiona wentylacji i nieogrzewania w sezonie zimowym. Innym problemem jest wilgoć będąca najczęściej wynikiem braku lub złej hydroizolacji ścian czy fundamentu albo wadliwego systemu odprowadzania wody deszczowej po za budynek.

Niestety w takich warunkach doskonale rozwijają się grzyby pleśniowe i domowe atakując tynki, mury oraz sprzęty pozostające w piwnicach. Można je rozpoznać po białym lub czarnym nalocie na ścianach i podłodze oraz po charakterystycznym zapachu stęchlizny w pomieszczeniu. Najgorszą sytuacją jaka może się zdarzyć w naszej piwnicy, to wilgoć ścian połączona z obecnością drewnianej podłogi - istnieje wtedy realne zagrożenie porażeniem Stroczniem (Serpula lacrymans) - bardzo agresywnym grzybem powodującym szybką i nieodwracalną korozję elementów budowlanych.

Jak wiadomo grzyby te są bardzo niebezpieczne, gdyż produkowane przez nie miko-toksyny oraz
grzyb w piwnicy
spory a także bakterie współżyjące z grzybami powodują groźne choroby zwłaszcza górnych dróg oddechowych w szczególnych przypadkach także zmiany nowotworowe.
Mogą się też zawlec się do innych częsci budynku oraz spowodować straty w sprzęcie zniszczonym przez grzyba. 

Jeżeli macie Państwo problem z zagrzybieniem lub wilgocią w swojej piwnicy czy komórce warto pomyśleć o profesjonalnym odgrzybianiu / dezynfekcji. Nasza firma wykonuje te usługi skutecznie i w nieucążliwy sposób.

więcej o odgrzybianiu >>> kliknij tu
cennik >>> kliknij tu

Derty Serwis Przemysław Dobosz
ul. Wałbrzyska 12, 02-739 Warszawa
tel. 504 928 205 lub 515 043 417
odgrzybianie@onet.pl

odgrzybianie piwnicy Derty Serwis