Derty Serwis to specjalistyczna firma świadcząca usługi odgrzybiania likwidacji wilgoci i osuszania

piątek, 16 marca 2012

Grzyb w mieszkaniu - zagrzybiony dom - problematyka


Grzyb w mieszkaniu

Problem zagrzybienia pojawia się zwykle w wilgotnych lub pozbawionych wentylacji pomieszczeniach czasami przyczyną  są wady konstrukcyjne budynku jak brak odpowiednio wykonanych izolacji fundamentu, dachu, czy  tez wadliwy system rynnowy.

Rozwojowi grzyba sprzyjają podłoża gipsowe płyty karton-gipsowe skąd bardzo szybko przenosi się na elementy drewniane jak parkiet lub meble

Innym problemem jest grzyb na fugach glazurniczych i silikonowych w łazienkach- tu mimo odgrzybienia trzeba prewencyjnie dezynfekować powierzchnię

Trzeba też podkreślić szkodliwość jaka niesie obecność grzyba w domu. Jest to zagrożenie dla zdrowia oraz postępujące zniszczenie materiału.
Jeżeli chodzi o wpływ grzyba na nasze zdrowie to produkuje on grozne mykotoksyny, które powodują reakcje alergiczne i zapalenia górnych dróg oddechowych w szczególnym przypadku nawet nowotwory. Ponadto wraz z grzybem współżyje cała masa bakterii, które pomagają mu rozkładać podłoże. Na szczególnie niebezpieczeństwo ze strony grzyba narażone są dzieci i osoby starsze !

Jeśli przyjrzymy się postępującej degradacji zagrzybionego materiału to ponosimy całkiem wymierne straty finansowe (wymiana podłóg zniszczenie mebli powłok malarskich tynków czy więzby dachowej)

Firma Derty Serwis specjalizuje się w usuwaniu grzybów  oraz likwidacji wilgoci w budownictwie. Mamy wiele lat doświadczeń co pozwala nam odgrzybiać praktycznie każdy materiał. Używamy tylko certyfikowanych metod co znacznie skraca czas przerwy w użytkowaniu pomieszczeń. Na nasze usługi dajemy gwarancję pisemną a spotkania  z klientami, gdzie dokonujemy wyceny oraz fachowo doradzamy są całkowicie darmowe.

Jeżeli macie Państwo problem z grzybem lub wilgocią w swoim domu prosimy dzwonić 504 928 205 lub pisać dertyserwis@tlen.pl  odgrzybianie@onet.pl