Derty Serwis to specjalistyczna firma świadcząca usługi odgrzybiania likwidacji wilgoci i osuszania

wtorek, 21 lutego 2012

Pleśń w mieszkaniu jest przyczyną wielu poważnych chorób !

Pleśń potoczna nazwa saprofitycznych grzybów z różnych grup systematycznych (np. pleśniak, pędzlak, kropidlak, sierpik).
Ich grzybnia rozwija się na różnych związkach organicznych (np. pokarmach roślinnych, nawozie, kompoście, skórze), pokrywając je gęstym, białym lub barwnym kożuszkiem (szkodliwe zjawisko pleśnienia); niektóre gatunki i odmiany tzw. pleśni szlachetnych (np. pędzlaków, kropidlaków) stosuje się w technologii żywności (np. przez zaszczepianie w serowarstwie, winiarstwie). Pleśnie stosuje się też do produkcji antybiotyków, np. penicyliny. Wyrabia się z nich też środki czyszczące.

Szkodliwość dla zdrowia

Strzępki pleśni wytwarzają mykotoksyny, będące substancjami rakotwórczymi i mutagennymi. Nie wolno więc zjadać produktów, na których samoistnie pojawiła się pleśń

Leczenie polega na miejscowym stosowaniu leków przeciwgrzybiczych (klotrimazol, ketokonazol, terbinafina).

Epidermophyton
Trichophyton
Microsporum
Candida albicans
Cryptococcus neoformans
Malassezia furfur
Aspergillus
Blastomyces dermatidis
Coccidioides immitis
Sporotrichum scheneckii.

odgrzybianie, usuwanie pleśni

odgrzybianie drewna, odgrzybianie murów,

pleśń, likwidowanie grzybów, usuwanie zagrzybień,

odgrzybianie ścian, grzyb w domu, likwidowanie

pleśni, zagrzybienie mebli, badanie powietrza, ekspertyza mykologiczna, wilgoć w domu, zagrzybienie tkanin, grzyb w szafie,likwidowanie grzybów, usuwanie zagrzybień, odgrzybianie ścian, grzyb w domu, likwidowanie pleśni, zagrzybienie mebli, badanie powietrza, ekspertyza mykologiczna, wilgoć w domu, zagrzybienie tkanin, grzyb w szafie.